Predfestivalové akcie v divadelnom šapite (Familiárium, Záhad/y/anky)

September je venovaný predfestivalovým akciám v našom divadelnom šapite, ktoré už tradične sídli pod  Pamätníkom SNP. Od 9.9. 2016 môžete nahliadnuť do Bábkového divadelného panoptika, vytvoreného zo zapožičaných bábok, scén, kostýmov a divadelných kuriozít z Bábkového divadla Žilina, Bratislavského bábkového divadla, Starého divadla Karola Spišáka v Nitre, Bábkového divadla v Košiciach, Bábkového divadla na Rázcestí v Banskej Bystrici a z SNM -  Múzea bábkarských kultúr a hračiek v Modrom Kameni. Okrem interaktívnej výstavy, ktorá bude prebiehať od 9.9. 2016 až do konca festivalu – 4. 10. 2016, sme pre vás pripravili víkendové radosti v podobe rodinnej púte do sveta rozprávok: Familiárum a rodinného zábavného kvízu z oblasti bábkového divadla pre malých a veľkých.

Projekt Familiárium vznikol pri príležitosti jubilejného ročníka Bábkarská Bystrica TOUR 2016. V tomto inovatívnom projekte pracujeme s tvorivosťou detí a ich rodičov, alebo detí a ich dospelého doprovodu. Rodinná  púť do sveta rozprávok ponúka netypický druh predstavenia, v ktorom rodič ( dospelý sprievod) hrá deťom známe rozprávky: O Šípkovej Ruženke, Starý Bodrík a Vlk,... Po interaktívnej časti na divákov a diváčky čaká prekvapenie v podobe ďalšieho rozprávkového príbehu, tento raz už v podaní hercov a herečiek BDnR. 

Okrem hravej hereckej zábavy vás pozývame v nedeľu 18. 09 a 25. 09 o 16.00 na veľký, rodinný quiz  Divadelné záhad/y/anky. V piatich kolách, ktoré budú rozdelené do rozličných kategórii vám položíme otázky z oblasti bábkového divadelného umenia. Dozviete sa zaujímavé fakty o bábkovom divadle ako aj o Bábkovom divadle na Rázcestí. 
Víťazný tím si ako cenu odnesie vstupenky na predstavenia z hlavného programu Bábkarskej Bystrice TOUR 2016. 

Top