Workshop

Veľkou novinkou tohtoročného festivalu je týždňový workshop, ktorý bude prebiehať v atraktívnom prostredí hradu v Modrom Kameni v priestoroch SNM - Múzea bábkarských kultúr a hračiek. Divadelníci a divadelníčky, študenti a študentky umeleckých škôl majú možnosť prežiť intenzívny tvorivý ateliér pod vedením renomovaného poľského režiséra Roberta Jarosza a poľskej divadelnej pedagogičky Justyny Czarnoty. Workshop, ktorý nesie názov Labyrint snívajúcich predmetov, sa bude venovať tematike súvisiacej s animáciou predmetu, s osobitným zameraním na použitie slova v kontexte predmetu. Pomyselne ním nadväzujeme na site – specific Začnite s vysťahovaním! , ktorý sme produkovali v rámci Bábkarskej Bystrice 2014. Účastníčkam a účastníkom festivalu stravu a ubytovanie v Modrom Kameni zabezpečuje Bábkové divadlo na Rázcestí v spolupráci s SNM - Múzeom bábkarských kultúr a hračiek! 

Nepremeškajte jedinečnú možnosť:  od 27.9  do 4.10 vytvoríte kreatívny priestor, v ktorom sú všetky činnosti podriadené iba umeniu. 
Záverečná prezentácia tvorivého procesu na hrade Modrý Kameň sa uskutoční v rámci hlavéhoho programu Druhého impulzu pre dospelých, 4.10. o 10.00 hod. 

Top