Divadelné záhád(y)anky sú za nami.

Septembrový prológ festivalu v divadelnom šapite je úspešne za nami. Počas dvoch víkendov ste mali možnosť prežiť intenzívnu rodinnú púť do sveta rozprávok v našom Familiáriu.

Prežili sme príbeh Statočného cínového vojačika. Rodičia a deti si súčasne vyskúšali aké je to byť hercom a herečkou. Vo Familiáriu mali možnosť zahrať si rozprávky O Šípkovej Ruženke, Starý Bodrík a vlk a voľnú tému v treťom salóne.

Doobedné radosti vystriedali poobedné nástrahy v našom divadelnom šapite, ktoré bolo plné otázok a odpovedí. Divadelné záhád(y)anky sme vymysleli ako rodinný zábavný kvíz pre všetkých, ktorých zaujíma bábkové umenie, a pre každého kto má ambíciu dozvedieť sa nové informácie o tomto umeleckom smere. Záhád(y)anky sme rozlúštili 18.9 a 25.9. o 16.00.

Divadelný kvíz pozostával z piatich súťažných kôl. Prvé kolo, Mysli a píš, bolo zamerané na vedomostné stránky, v ktorých sme položili otázky – napríklad: Koľko je kamenných bábkových divadiel na Slovensku?, Ako sa volá český divadelný časopis venujúci sa bábkovému divadlu?...a podobne. Potom ako si súťažiace tímy poradili s vedomostnými nástrahami, v druhom kole, Pozeraj, počúvaj a uhádni, sme kládli otázky, ktoré sa vzťahovali na rôzne audio, video a obrázkové ukážky. V treťom kole sa naši súťažiaci a súťažiace rozpohybovali. V kole s názvom Ukáž a uhádni vždy jeden člen/členka z tímu musel znázorniť buď: rozprávkovú postavičku, rekvizitu, zamestnanie alebo predstavenie z produkcie BDNR. Otázky v predposlednom kole Pozri a pamätaj sme sa zamerali na pozornosť našich súťažiacich, pretože sme sa ich pýtali na otázky z našej výstavy Bábkové divadelné panoptikum. V kole s pracovným názvom Bleskovka, Na rýchlosti záleži, mali súťažiaci možnosť nazbierať rýchlo body za šikovnosť a pozornosť. Otázky, ktoré sme im kládli mali nájsť v pripravených bulletinoch. V tomto kole sme udeľovali body za rýchlosť.

Prvý divadelný kvíz 18.9. vyhral tím Štyria draci motáci. Druhý divadelný kvíz 25.9. vyhral tím Zlaté prasiatka. Oba víťazné tímy si odniesli vstupenky na predstavenia z hlavného programu festivalu podľa vlastného výberu. Gratulujeme!

Pokiaľ ste predfestivalové akcie v našom šapite nestihli, Familiárium, aj Divadelné záhád(y)anky budete mať možnosť zažiť ako pravidelnú súčasť nášho programu počas divadelnej sezóny.Tešíme sa na vás! 

      

  

 

 

Top