BÁBKARSKÁ BYSTRICA

Najbližší ročník festivalu Bábkarská Bystrica TOUR, Dvojitý impulz sa uskutoční v roku 2018.
Pre novinky a prihlasovací formulár na nasledujúci ročník sledujte aj naďalej našu stránku. Tešíme sa na stretnutie na Bábkarskej Bystrici TOUR 2018!!!  

 

BÁBKARSKÁ BYSTRICA TOUR 2016!

Jubilejný 20. ročník Bábkarskej Bystrice TOUR, medzinárodného festivalu súčasného bábkového divadla pre deti a dospelých, sa včera skončil v Banskej Bystrici.

Festival s pozvanými hosťami zo 6 krajín Európy a Izraela, okrem Banskej Bystrice, vycestoval do 6 miest v Banskobystrickom kraji: do Ostrého Grúňa, Divína, Ladomerskej Viesky, Braväcova, Hriňovej, Modrého Kameňa, kde sa odohrali predstavenia pre viac ako 500 detí a rodičov. Počas návštevy obce Ostrý Grúň sa konala Pietna spomienka obetiam Krvavej nedele. V Ladomerskej Vieske sa festival stal súčasne slávnosťou obce.

Prehliadka bola obohatené viacerými sprievodnými udalosťami: medzinárodnou konferenciou Umenie na periférií s účasťou lektorov zo 4 krajín Európy (SK, CZ, IT, FIN), vydaním publikácie k 20. výročiu festivalu, aktívnym výtvarno-bábkarským ateliérom v SNM-Múzeu bábkarských kultúr a hračiek v Modrom Kameni, výstavou Bábkové divadelné panoptikum, výstavou Bábkarská Bystrica v ŠVK – LHM v Banskej Bystrici, diskusiou o podnetoch Prvého Impulzu.

Počas festivalu pracovala Detská porota, ktorá udelila 1. miesto inscenácii Bodaj to hus kopla!, Teatr Animacji, Poznaň (PL).

Festival sa konal pod patronátom Jozefa Mokoša, básnika a dramatika, (Prvý Impulz, pre deti), a matronátom Jany Oľhovej členky činohry SND Bratislava, (Druhý Impulz, pre dospelých) a Ľubice Laššákovej (Festival TOUR), predsedníčky kultúrnej komisie BBSK.

Na Bábkarskej Bystrici sa zúčastnilo 17 divadelných súborov zo šiestich krajín Európy (Česka, Slovenska, Maďarska, Poľska, Nemecka, Talianska) a Izraela, ktoré v programe pre deti a pre dospelých uviedli 23 inscenácií. Festival navštívilo viac ako 3. 700 divákov a diváčok. Na prehliadke sa zúčastnilo 50 domácich a zahraničných pozorovateľov a pozorovateliek z oblasti bábkového umenia.

Ďakujeme všetkým, ktorí festival podporili a ktorí sa podieľali na jeho príprave a realizácii!

  

Festivalové miesta, ktoré musíte poznať v Banskej Bystrici

Festivalové miesta, do ktorých sa vyberieme v rámci TOUR 2016

UPOZORNENIE: Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies
Ok
Top