BÁBKARSKÁ BYSTRICA

Najbližší ročník festivalu Bábkarská Bystrica TOUR, Dvojitý impulz sa uskutoční od 5. do 9. októbra 2018.
Pre novinky na nasledujúci ročník sledujte aj naďalej našu stránku.

Tešíme sa na stretnutie na Bábkarskej Bystrici TOUR 2018!!!  

 

Banská Bystrica, jún 2018

Vážení a milí kolegovia, vážené a milé kolegyne,

dovoľte nám, aby sme Vás informovali o prípravách medzinárodného festivalu Bábkarská Bystrica TOUR, 2018 – Dvojitý impulz (festival súčasného bábkového divadla pre dospelých a deti), ktorý by sa mal uskutočniť začiatkom októbra 2018 v Banskej Bystrici v termíne od 5. do 9. októbra.

Na festivale by mali vystúpiť divadelné bábkové súbory tvoriace pre deti v rámci Prvého impulzu a súčasne pre dospelých v rámci Druhého impulzu. Predpokladáme hostí zo 8 krajín Európy: Česka, Poľska, Talianska, Nemecka, Holandska, Dánska, Francúzska, Bieloruska a hosťa z Brazílie. Divadlá z Dánska, Bieloruska a Brazílie u nás vystúpia vôbec po prvýkrát v histórii festivalu. 

Počas festivalu sa budú konať rôzne paradivadelné aktivity. Medzi akcie festivalu tradične patria krsty kníh (pripravujeme publikáciu mapujúcu česko-slovenské vzťahy v oblasti bábkarstva Bábky medzi Čechmi a Slovákmi alebo Bábky na česko-slovenskej medzi v r. 1918-2018, v súvislosti s výročím vzniku ČSR), výstavy v spolupráci s Divadelným ústavom a SNM - Múzeom bábkarských kultúr a hračiek v Modrom Kameni v šapito a v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici, pouličné akcie ako aj atrakcie pre verejnosť a pod., aby sa Banská Bystrica stala opäť centrom bábkarskej a divadelnej fiesty.

Súčasne budeme pokračovať v novo založenej línii festivalu, a to v TOUR vystúpeniach po rôznych dedinách a vidieku kraja. Tento rok navštívime 4 dedinky nášho kraja a mesto Hriňová, aby sme priviezli festival tam, kde chodí málokto...  Radi by sme boli, keby aj zahraničné súbory vystúpili v týchto lokalitách. Zároveň pripravujeme osobitý program týkajúci sa začlenenia rómskych detí a seniorov do festivalového diania.

ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ!

 

Minulý ročník festivalu Bábkarská Bystrica, TOUR 2016 získal viaceré významné zahraničné a domáce ocenenia:
Laureát EFFE, ocenenie pre 26 festivalov v Európe spomedzi 715 držiteľov značky kvality EFFE!
DOSKY 2017, špeciálna cena Asociácie divadelných kritikov za výnimočný počin festivalu.

 

 

Festivalové miesta, ktoré musíte poznať v Banskej Bystrici

Festivalové miesta, do ktorých sa vyberieme v rámci TOUR 2016

UPOZORNENIE: Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies
Ok
Top