BÁBKARSKÁ BYSTRICA

Najbližší ročník festivalu Bábkarská Bystrica TOUR, Dvojitý impulz sa uskutoční od 5. do 9. októbra 2018.
Pre novinky na nasledujúci ročník sledujte aj naďalej našu stránku.
Prihláška na stiahnutie: TU.

Výzva na zasielanie prihlášok je otvorená do konca februára 2018.

Tešíme sa na stretnutie na Bábkarskej Bystrici TOUR 2018!!!  

 

Banská Bystrica, 8.11. 2017

Vážení a milí kolegovia, vážené a milé kolegyne,

dovoľte nám, aby sme Vás informovali o prípravách medzinárodného festivalu Bábkarská Bystrica TOUR, 2018 – Dvojitý impulz (festival súčasného bábkového divadla pre dospelých a deti), ktorý by sa mal uskutočniť začiatkom októbra 2018 v Banskej Bystrici v termíne od 5. do 9. októbra.

V súčasnosti robíme výber v spolupráci s oslovenými osobnosťami a bábkarskými festivalmi. Vo výbere sú inscenácie pre batoľatá, ako aj pre dospelých. Program sa tvorí, termín uzávierky je koniec februára 2018. Na festivale by mali vystúpiť divadelné bábkové súbory tvoriace pre deti v rámci Prvého impulzu a súčasne pre dospelých v rámci Druhého impulzu. Predpokladáme hostí z 8 krajín Európy: Česka, Poľska, Maďarska, Talianska, Nemecka, Španielska, Francúzska a ako zaujímavosť uvádzame, že by sme radi prezentovali hosťa z Brazílie.

Počas festivalu sa budú konať aj rôzne paradivadelné aktivity, medzi iným konferencia na tému bábkové divadlo a nové média (technológie), na ktorú by sme radi ozvali odborníkov a odborníčky z tejto oblasti, aby sa podelili o skúsenosti v rôznych krajinách v Európe (Česko, Poľsko, Maďarsko, Nemecko a z iných krajín.) Medzi akcie festivalu tradične patria krsty kníh (pripravujeme publikáciu mapujúcu česko-slovenské vzťahy v oblasti bábkarstva Bábky medzi Čechmi a Slovákmi alebo Bábky na česko-slovenskej medzi v r. 1918-2018, v súvislosti s výročím vzniku ČSR), výstavy v spolupráci s Divadelným ústavom a Múzeom bábkarských kultúr a hračiek v Modrom Kameni, pouličné akcie ako aj atrakcie pre verejnosť a pod.

Súčasne budeme pokračovať v novo založenej línii festivalu, a to v TOUR vystúpeniach po rôznych dedinách a vidieku kraja. Tam pripravujeme osobitý program Zabudnutá krajina, v spolupráci s VŠMU a inými oslovenými subjektami, týkajúci sa začlenenia rómskych detí a seniorov z týchto lokalít do festivalového diania. Radi by sme boli, keby aj zahraničné súbory vystúpili v týchto lokalitách. .

ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ!

 

Minulý ročník festivalu Bábkarská Bystrica, TOUR 2016 získal viaceré významné zahraničné a domáce ocenenia: Laureát EFFE, ocenenie pre 26 festivalov v Európe spomedzi 715 držiteľov značky kvality EFFE! DOSKY 2017, špeciálna cena Asociácie divadelných kritikov za výnimočný počin festivalu.

 

 

Festivalové miesta, ktoré musíte poznať v Banskej Bystrici

Festivalové miesta, do ktorých sa vyberieme v rámci TOUR 2016

UPOZORNENIE: Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies
Ok
Top